Круглий стіл до Міжнародного дня Собаки-поводиря «Собака-поводир для незрячої людини в Україні – реалії, міфи, стереотипи»

Організатори: Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд»;

Громадська спілка «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»; 

Благодійний фонд реадаптації та реабілітації ЯРМІЗ.

Місце проведення: Захід буде проведено online та ofline БФ «ЯРМІЗ», провулок Музейний, 6, м. Київ 

Дата проведення: 29 квітня 2021 року (14.00 – 17.00)

На сьогодні в Україні відсутні алгоритми забезпечення незрячих осіб собаками-поводирями, легалізації собак-поводирів, підготованих за межами країни, собаки-поводирі не входять до переліку засобів реабілітації для осіб з інвалідністю по зору, не забезпечується фінансування для утримання та догляду за собаками-поводирями, в законодавстві відсутні механізми притягнення до відповідальності за перешкоджання в доступі осіб з інвалідністю по зору, які використовують собак-поводирів, до фізичного оточення, підприємств, установ, організацій, транспорту тощо. Протягом останніх років в Україні з’являються спеціально навчені за кордоном та в Україні собаки-поводирі, в тому числі в учасників бойових дій, які втратили зір. Але перешкодою на шляху до виконання цими тваринами своїх службових обов’язків стають реалії існування та виконання законів в Україні, з’являються міфи щодо можливостей собаки-поводиря та стереотипи, що з будь-якої собаки можна зробити поводиря і т.д. Даний захід покликаний структурувати проблемні питання щодо собак-поводирів, як ефективного засобу реабілітації й забезпечення доступу до транспорту, інфраструктури, об’єктів надання послуг та сформувати шляхи їх вирішення.

ПРОГРАМА

14:00 – 14:30 Вітальне слово від Уповноваженого у справах людей з інвалідністю при Президентові України та організаторів заходу:

Валерій Сушкевич, Уповноважений з питань людей з інвалідністю при Президентові України;

Євгенія Губська, директор Центру реадаптації та реабілітації «ЯРМІЗ»;

Ілона БорсякПрезидент Громадської спілки «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд».

14:30 – 14:40 – статистика щодо наявності собак поводирів в Україні – Виконавчий директор ГС «Сучасний погляд» Олеся Перепеченко.

14:40 – 15:00 – аналіз нормативної бази щодо собак-поводирів – юрист ГС «Сучасний погляд» – Микола Дубов.

15:00-16:00 – виступи власників собак-поводирів: Ігор Сахній, Олександр Дармороз, Віталій Голіцин, Юлія Ногаєць, Дмитро Жмеренюк.

Опис переваг та недоліків застосування собак-поводирів, наявних проблем щодо обслуговування та утримання, іноземний досвід щодо забезпечення собаками-поводирями та їх обслуговування.

16:00-17:00 – обговорення пропозицій щодо покращення стану законодавства та практичного використання собак-поводирів в Україні, розробка проєкту резолюції за результатами круглого столу.