«Ніхто не збудує нам державу, коли ми самі її не збудуємо»

В’ячеслав Липинський, з «Листи до братів-хліборобів»

 

Наша мета – розвиток громадянських компетентностей учасників бойових дій із числа АТО/ООС, утвердження їхньої позиції у соціумі як свідомих, відповідальних, добропорядних громадських діячів та політичних акторів.

Сила права

Роль ветеранської спільноти у побудові здорового, конструктивного, грамотного, стабільного демократичного суспільства в Україні та Європі

За підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні проведено всеукраїнське дослідження «Роль ветеранської спільноти у побудові здорового, конструктивного, грамотного, стабільного демократичного суспільства в Україні та Європі». Проєкт здійснюється за підтримки Міністерства у справах ветеранів України у рамках річної національної Програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік.

Фотовиставка “Мої добровольці”

Фотовиставка Анастасії Хлєбнікової “Мої Добровольці”.
Кожне фото – маленька історія людини з великим серцем. Серед добровольців люди з усієї країни: Одеса, Дніпро, Київ, Івано-Франківськ, Львів, Кривий Ріг та багатьох інших великих і маленьких міст. 

Вшанування пам’яті

Без історичної пам’яті неможливе відтворення історії суспільства. Вона є успадкуванням минулого досвіду, що опредметнюється у відповідних культурних формах (традиціях, пам’ятках, мемуарах, тощо), а також існує у вигляді історичної свідомості народу. Пам’ять про загиблих героїв емоційна, особистісно забарвлена….

Фотовиставки

Сильні духом. Мами

Дванадцять мам з різних куточків України, які втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію: саме вони є героїнями фотопроєкту.

Фотовиставка «Сильні духом. Мами» ініційована Департаментом військового капеланства УГКЦ у рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців, а також за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Ветеранське братерство».

ДАП Руслана Боровика

Фотовиставка «кіборга» Руслана Боровика присвячена всім земним і небесним Героям, які 242 дні захищали Донецький аеропорт.

Кожен фотостенд показує перебування «кіборгів» у Донецькому аеропорту з різних боків: умови, в яких знаходилися наші вояки, їхній побут та дозвілля, аеропорт з середини, позиції, понівечені російськими солдатами будинки місцевих жителів, моменти відчаю і радості, а також обличчя тих, хто боронив свою землю.


Захисники (YARMIZ production studio)

Фотопроєкт «Захисники» було створено силами ЯРМІЗ продакшн студії до Дня вшанування пам’яті загиблим оборонцям Донецького летовища. Під час онлайн-марафону вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту «Доба пам’яті» у Центрі ЯРМІЗ працювала цифрова фотозона. Усі причетні до подій оборони Донецького аеропорту, їх рідні, а також ті, кому близька і болюча ця тема, мали можливість зробити пам’ятне фото.

Військова документалістика

Перегляд фільму “Тато” від режисерки Лариси Артюгіної

Без історичної пам’яті неможливе відтворення історії суспільства. Вона є успадкуванням минулого досвіду, що опредметнюється у відповідних культурних формах (традиціях, пам’ятках, мемуарах, тощо), а також існує у вигляді історичної свідомості народу. Пам’ять про загиблих героїв емоційна, особистісно забарвлена….


Перегляд фільму “Як ми стали добровольцями” від режисерки Лариси Артюгіної

Центр ЯРМІЗ партнер онлайн-марафону Доба Пам’яті, присвяченому вшануванню пам’яті учасників боїв за Дебальцеве. У заході взяли участь ветерани, волонтери, медики. Кожен з них розповів свою унікальну історію про пережите в Дебальцевському пеклі.

 

Розповідь кожного героя – це наша історія!

Військова драма “Мати Апостолів”

Картина побудована на реальних подіях, що розгортаються у 2014 р. в умовах війни на Донбасі.Трагедію війни показується через історію однієї людини — МАТЕРІ, яка кидається на пошуки сина льотчика після того, як літак збивають над окупованою територією.Військова драма “Мати Апостолів” – це великий уклін всім матерям, які втратили своїх синів і доньок на війні.

КРИМ – як це було

Для багатьох цей фільм не просто картинка – це трагедія, яка закарбувалась в серцях назавжди.Ми знали, що цей вечір не буде легким, бо серед нас були свідки тих страшних подій в Криму 2014-го року. Серед нас були ті, хто не порушив присягу і залишився вірним своїй рідній країні але мусив покинути власну домівку і вирушити у невідомість. Серед нас були ті, хто був вимушений залишити рідний дім, близьких людей, частину своєї душі і піти з надією повернутися незабаром.

Кінострічка “Війна химер”

У центрі сюжету стрічки “Війна Химер” від режисерок Марії та Анастасії Старожицьких — історія подорожі бійця на позивний «Лавр», Валерія Лавренова, котрий вижив, та його дівчини Анастасії, режисерки фільму, до лінії фронту і спроби спільного життя після всього побаченого і пережитого. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив в Іловайський котел, втратив найближчих побратимів, вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі на передову.

Патріотичне виховання

Важливою складовою національно-патріотичного виховання є поширення інформації про досягнення наших співвітчизників та їх внесок у скарбницю світової цивілізації, зокрема у сферах освіти, науки, культури, мистецтва, спорту, висвітлення внеску представників корінних народів та національних меншин України та громадян інших держав у боротьбу за державну незалежність і територіальну цілісність України, процес її державотворення, вітчизняну наукову, духовно-культурну спадщину.

Фотовиставки

“Діти війни”

«Діти війни» – міжнародний проєкт, створений у співпраці литовського фотографа та української фотохудожниці (Саулюс Паукштис (Литва) та Юліана Домащенко (Україна)). Світлини проєкту – це портрети дітей із Станиці Луганської, яких зачепила війна, відзняті поруч із зруйнованою вщент російськими ракетами системи ГРАД школою.

Кіноперегляд

Перегляд та телеміст із героєм фільму “Богданове щастя”

Перегляд документального фільму «Богданове щастя» за участі режисерки Лариси Артюгіної. «Богданове Щастя», – це 45-хвилинна документальна кінострічка режисерок Лариси Артюгіної та Олександри Чупріної. Головний герой картини, семирічний Богданчик, що товаришує з українськими волонтерами. Хлопчик мріє мати свій блакитно-жовтий прапор.

Дискусійний клуб

Метою Дискусійного клубу – є організація міждисциплінарних дискусій фахових експертів, науковців, дослідників на актуальні та соціально-важливі теми. Дискусії проходять в офлайн та онлайн-форматі.

Вахтанг Кіпіані

Вахтанг Кіпіані – український журналіст, історик, публіцист і громадський активіст. Головний редактор проєкту «Історична правда», автор і ведучий тележурналу «Історична правда із Вахтангом Кіпіані». На зустрічі з автором книги в стінах Центру ЯРМІЗ зібралися постійні відвідувачі та гості. Модератором зустрічі був Назар Розлуцький, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Музею української діаспори, учасник АТО, боєць 55 окремої артилерійської бригади, автор книги “Нотатник мобілізованого” і збірки поезій “Прочани”. Під час зустрічі була жвава дискусія з гостями заходу.