Учасники проєкту «Право бути щасливими» відвідали Центр іпотерапії

 

“Науково доведено, що тварини здатні знімати стрес”, – пояснення психолога у матеріалі.
Всі, кого Ви бачите на цих фото (люди, тварини) в той чи інший спосіб відчули, що таке повномасштабна війна, її жахіття та наслідки… Вони втримали стрій і знайшли сили допомагати собі та відновлювати інших.


Учасники проєкту «Право бути щасливими» відвідали Центр Спіріт, розташований на території київського іподрому.
Тварини живуть у стайнях іподрому, мають навички взаємодії з людьми. Для відвідувачів вони більше ніж друзі, бо дарують нам відчуття спокою, гармонії та радості від життя. Вони відповідають взаємністю на нашу любов до них і щиро демонструють свої почуття, тонко відчувають наші настрої.


Тренерка Проєкту, психологиня Ольга Плетка пояснює:
«Тварини лікують тіло й душу. Науково доведено, що тварини здатні знімати стрес, спілкування з ними може знизити тиск, полегшити стани при багатьох захворюваннях. Такий вид лікування називають анімалотерапією. А окремі її види назвали за іменами тварин, які в ній задіяні. Наприклад, каністерапія (за допомогою собак) або іпотерапія (за допомогою коней). Фахівці відмічають, що різні види тварин допомагають та лікують по різному, але ефекти від такої взаємодії мають довготривалий характер. Наприклад, робота з конями ефективна та корисна, вона дозволяє знизити стрес, розслабитися (температура тіла коня вище за людську, трохи тепліше тіло сприяє розслабленню), дає можливість поспілкуватися тим, у кого є певні труднощі при комунікації з людьми, переключає увагу з потенційно травмівних подій на відчуття себе в контакті з реальністю тут і зараз. Годування, піклування за тваринами також сприяє соціалізації дитини. Загалом ефекти від такою форми лікування помітні, бо кожну людину тварина-терапевт приймає такою, яка вона є, дозволяє себе погладити, цим стимулює до прийняття вад свого тіла та спроби його пізнати. З урахуванням актуальної ситуації, можна сказати, що учасники проєкту не тільки отримали задоволення від спілкування з тваринами, а й змогли побороти деякі страхи, справитися з ознаками тривоги, відволіктися від проявів війни, перебуваючи на умовно спокійних територіях».


Це ще один крок до щастя, на яке має право кожна українська родина. Щасливі сім’ї створюють щасливі та стійкі громади. І в проєкті «Право бути щасливими» нам в цьому сприяє European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження”.


#ПравоБутиЩасливими
#ПрямуємоРазом
#MovingForwardTogether
#EU4USociety
#ТримаймоСтрій