Завершилась серія зустрічей юристів з військовими, ветеранами та їхніми родинами

Проведено 4 онлайн-зустрічі юристів, представників партнерської організації ГО «Юридична Сотня», з родинами військовослужбовців та ветеранів з метою підвищення обізнаності щодо прав та гарантій з боку держави та алгоритмів взаємодії з державними органами.

 

Юристи проводили інформування та консультування з наступних тем:

Полонений, зниклий безвісти та загиблий: права членів сімей

Тут розібрали, що робити, якщо близька людина потрапила до полону або зникла безвісти. Куди необхідно звертатись та яка соціальна допомога передбачена для рідних.

Значна увага була приділена тому, яка підтримка від держави передбачена родинам загиблих воїнів.

 

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям, які отримали поранення та родинам загиблих військовослужбовців

В цій темі зосередились на документах, які варто підготувати, на підставах для відмови у виплаті ОГД та порядку оскарження відмови. Якщо говорити про матеріальну допомогу у разі поранення, то тут також розглянули ряд актуальних питань від військовослужбовців, а саме, як отримати довідку про обставини травми, про процедуру проходження ВЛК/МСЕК, розмір допомоги.

 

Пільги для ветеранів та їх родин

Безоплатні ліки та зубне протезування, путівка до санаторно-лікувального центру, пільги на оплату комунальних послуг та придбання власного житла – це лише невелика частина того, на що мають право ветерани та їх родини. На зустрічі детально розбирали порядок отримання цих пільг.

 

ВЛК: причиновий звʼязок та значення рішень

Цієї зустрічі зосередились на порядку проходження військово-лікарської комісії, отриманні направлення та оскарження рішень ВЛК. Учасники мали змогу поставити питання, проконсультуватись з фахівцями, отримати «дорожню карту».

 

У підсумку, військові, ветерани та члени їхніх родин отримали інструменти вирішення таких складних та болючих питань – допоміжні матеріали, алгоритм дій та юридичну підтримку.

 

Серія зустрічей проходила в рамках проєкту «Формування системи психологічного супроводу захисників та їхніх родин як запорука стійкості громад» за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».