Культурно-психологічна компетентність психолога у супроводі військовослужбовців

Ми всі знаємо, що мотивація і психічний стан захисників – це те, що допомогло нам встояти на початку війни та допомагає бути успішними зараз. Ми також знаємо, що наша армія постійно розвивається. І нам важливо бути частиною цього процесу.
В межах проєкту «Культурно-психологічна компетентність психолога у супроводі військовослужбовців» психологи центру «ЯРМІЗ» – Марина Сириця та Ольга Кухарук, проводять роботу з офіцерами МПЗ.
В Збройних силах України сьогодні працюють штатні спеціалісти у сфері психічного здоров’я, які вже мають і досвід, і кваліфікацію. Але в Україні є також цивільні фахівці, які мають досвід і знання у сфері психології війни та психології травми, які можуть бути корисними для армії.
Наше навчання – це спілкування двох рівних сторін. Ми пропонуємо психологічні знання і практики, а офіцери звичайно краще знають як застосувати їх в тих реаліях, в яких їм доводиться нести службу.
Говорили ми про такі теми, як психологія стресу та травми, а як практичне заняття відпрацьовували протоколи першої психологічної допомоги та тілесної стабілізації. Розбирались із темою залежності та межами компетентності офіцерів з МПЗ, а також знайомили слухачів із технікою мотиваційного інтерв’ю. Темою, яка зачепила багатьох і викликала активне обговорення, стала тема стосунків в сім’ї, взаємна підтримка партнерів під час служби одного чи однієї з них. І, звичайно, не могли обійти увагою важку але дуже важливу тему гендернозумовленого насильства. Нам важливо і приємно, що слухачі були залучені, мотивовані і готові до обговорення складних питань та відпрацювання практик. Продовжуємо нашу роботу.
Проєкт реалізується за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні – FES-Ukraine.