Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)

29-30 грудня – плідні дні для команди Центру ЯРМІЗ.
В ці дні відбувся Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) The International Foundation for Social Adaptation як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Україна і Норвегія давно успішно співпрацюють у питаннях зменшення негативних соціальних та економічних наслідків війни. Метою зустрічі учасників стало обговорення результатів співпраці Міжнародного фонду соціальної адаптації, партнерів і виконавців проєкту NUPASS, Міністерства у справах ветеранів України.
Урочисте відкриття Міжнародного Симпозіуму розпочалося з вітального слова Посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала.
Керівник проєкту «NUPASS» Анатолій Бурмістров та координатор проєкту Вероніка Вакуленко презентували проєкт «Соціальний аудит: теоретична концептуалізація та практичні наслідки для професійної та соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей в Україні».
Підсумками виконання проєкту «NUPASS» від Міжнародного фонду соціальної адаптації поділилася координатор проєкту Ольга Філіна. Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна повідомила про підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Міжнародним фондом соціальної адаптації.
Також між Міністерством освіти і науки України та Міжнародним фондом соціальної адаптації підписано Меморандум про співпрацю. Про це та про Державну програму «Освіта впродовж життя» розказав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Доповідачами Міжнародного симпозіуму також були представники університетів, партнерів проєктів, громадських і урядових організацій, міжнародні організації щодо інтеграції моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей у державну систему України Норвегії та України.
З доповіддю про програми Центру ЯРМІЗ виступила сімейний психолог Центру Марина Сириця. Вона представила нову пілотну програму розвитку стосунків для пар ветеранів АТО/ООС «Міцні зв’язки – сильні пари». Дана програма була створена доктором наук С’ю Джонсоном і доктором наук Кетрін Рім, які працювали з ветеранськими парами армії США більше 10 років. Дводенна програма адаптована українськими фахівцями волонтерами до ментальних особливостей українського суспільства в умовах війни та базується на методі емоційно-фокусованої психотерапії. Незважаючи на напружену працю протягом двох днів, ми відчули глибоке задоволення від зустрічей, плідних перемовин і важливих домовленостей, які відбулись на симпозіумі. Адже цілі, які переслідували його учасники – це важлива справа для майбутнього всієї України.