Для ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб презентували проєкт «Сім’я лідер – цінності для передачі поколінням»

13-14 листопада в Центрі реабілітації та реадаптації учасниців АТО і ООС відбулась презентація-старт проєкту «Сім’я лідер – цінності для передачі поколінням» – навчання сімейному підприємництву, за підтримки Посольства Великої Британії!

Відкрила зустріч керівник проєкту, Валентина Тарасенко. У своїй промові вона зазначила, що метою проєкту є цілісний розвиток ветеранських родин та ВПО з метою ефективної реалізації їх у суспільстві, сприяння їх соціальній, психологічній та економічній інтеграції шляхом подолання сімейних бар’єрів і побудови монолітної сімейної команди і сімейного бізнесу. 

               

З привітальним словом до родин-учасників виступив представник Міністерства у справах ветеранів, Руслан Приходько. Пан Приходько висловив сподівання, що всі учасники проєкту зможуть отримати необхідні знання і всю необхідну правову допомогу для старту власної сімейної справи. А також розказав, що Міністерство наразі розробляє Стратегію розвитку підприємницьких ініціатив серед ветеранів.

Було зачитано офіційний лист з привітаннями від Посольства Великої Британії в України. Листом було висловлено впевненість в тому, що Програма малих проектів Посольства Великої Британії в Україні підтримує дуже важливу ініціативу центру «ЯРМІЗ» та надає можливість багатьом родинам ветеранів з різних куточків України почати свій шлях до власної справи. 

Чотиримісячний курс навчання в онлайн форматі включатиме:

13 модулів навчання сімейному бізнесу;
курс психологічної підтримки;
курс лекцій з гендерної грамотності та побудови стратегії досягнення балансу «робота-життя» та «робота-сім’я»;курс лекцій зі сталого розвитку та адаптації сімейних бізнесів до екологічно дбайливих.

Результатом проєкту стануть щонайменше 20 проєктів сімейного бізнесу, які будуть представлені потенційним інвесторам та спонсорам у березні на випускному в Києві.

Напередодні заходу, було досягнуто домовленості про менторську підтримку кращим родинам-учасникам проєкту «Сім’я лідер – цінності для передачі поколінням» від Асоціації підприємців-ветеранів АТО (АПВА) та інших провідних бізнесменів України, про що також було повідомлено протягом сьогоднішньої мотиваційної зустрічі.

Протягом двох днів учасники знайомились з викладачами, отримували перші знання і, навіть встигли подружитися між собою. Першу установчу лекцію – знайомство з програмою курсу читали Тетяна Ізмайлова і Сергій Гвоздьов. Викладачам вдалось створити дружню і теплу атмосферу та одразу завоювати любов своїх майбутніх учнів. 

               

Сімейний тім білдінг для родин провела провідний психолог Центру “ЯРМІЗ”, Марина Сириця. Детально розібрали тонкості відносин в парі і можливі “підводні камні” родинного бізнесу.  

Цікаву лекцію з гендерної грамотності провела доктор психологічних наук, психолог, Маріанна Ткалич. Вона розказала, що таке гендерна культура і гендерна рівність і які вимоги на сьогодні ставить соціум до кожного гендеру. Незважаючи на значні досягнення, які є в нашому суспільстві щодо рівності гендерів, ми маємо звертати увагу на те, що дискримінація все ж існує, потрібно продовжувати роботу щодо подолання проявів дискримінації, в тому числі й за ознакою статі. Потрібно забезпечувати рівні можливості для жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності людини.

                 

На майстер-класі з живопису, який провела ветеранка, членкиня команди «ЯРМІЗ», Галина Сернівка, учасники писали олійними фарбами на полотні гранат – символ шлюбу, родючості, відновлення, успіху і любові. Упродовж трьох годин пари, допомагаючи одне одному, творили пензликами, мастихіном, у певних моментах працювали пальцями і створили власний твір мистецтва, який одразу ж спакували в коробку та повезли до своїх домівок. І хоч писали уперше, їм це вдалося. Учасники зійшлися на думці, що з хорошим керівником можливо все, навіть створити шедевр. А ми впевнені, що наші родини перетворять у шедеври свої бізнес-моделі. Адже у них найкращі керівники – вони!

Два дні пролетіли як одна мить. Головне – ми встигли познайомитись з усіма родинами-учасниками і почути особисто про їхні мрії, очікування від участі у проєкті і побажання щодо навчання. Отже, проєкт «Сім’я лідер – цінності для передачі поколінням» розпочато! Бажаємо успіху!