Сфера діяльності Центру ЯРМІЗ – спортивна реабілітація, психологічна, соціальна допомога учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членів їх родин та родин, котрі зазнали втрат, на шляху до реінтеграції та повернення до цивільного життя.”

Слово «Ярміз», «ярміс», у перекладі з діалектичного, означає Вихід (можливість, спосіб вийти зі складного, загрозливого становища), давати лад, порятунок. Вихід із скрутного становища. А наш символ «Рожечка» або восьмипроменева зірка, утворюється накладанням прямого хреста (символ чоловічого начала, Сонця) і косого хреста (символ жіночого начала, Місяця). Поєднання цих двох сутностей закономірно дає життя усьому. Повну рожу називають також Зіркою Матері. Саме такий символ ми часто бачимо на іконах Богородиці. Восьмикутна зірка – один із найпопулярніших геометричних мотивів в українській вишивці. 8 – невипадкове число. Біофізики кажуть, що саме така зірка – октаедрон – зображає модель побудови енергетичного поля довкола будь-якого живого організму. Людська зигота після поділу має саме 8 клітин, 8 енергетичних потоків, які надалі формують фізичну і духовну основу ембріона.

 

Центр ЯРМІЗ було започатковано наприкінці 2019 року за ініціативи ветеранів та волонтерів, які і на сьогодні становлять актив організації, виконують організаційну, тренерську роботу, надають психологічні та бізнес-консультації. До складу основної команди входять ветеранки АТО та члени родин учасників бойових дій. В спортивному напрямку Центру задіяні ветерани та волонтери; у психологічному напрямку військові психологи, які працюють з цільовою аудиторією з 2014 року.

 

Партисипативність створення Центру додає атмосфери родинного затишку, розуміння та взаємопідтримки. Символічне розташування між Європейською площею, вулицями Михайла Грушевського та Банковою – закріплює позицію Центру як осередку рушійної сили розвитку правової держави проєвропейського суспільства.

ЯРМІЗ розміщений у центрі столиці, у чотирьохповерховому приміщенні. Приміщення має зручну інфраструктуру, зали-трансформери та додаткові умови цілодобового сервісу – кухня, кав’ярня, роздягальня, душові кімнати. Колоритність приміщення Центру та водночас їх поліфункціональність, дозволяють за потреби трансформувати зали в навчальні студії, у місця для проведення конференцій, виставок, форумів, творчих вечорів, робочі майстерні та місця для коворкінгу.

 • Згідно із Статутом організації, основними завданнями Центру ЯРМІЗ є:
 • Сприяння у наданні психологічної, соціальної, гуманітарної допомоги учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членам їх родин та родин, котрі зазнали втрат;
 • Сприяння реабілітації постраждалих від бойових дій, збройних конфліктів на території України, а також надання допомоги особам, які через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів.
 • Сприяння соціальної реабілітації малозабезпечених, безробітних інвалідів бойових дій із числа учасників АТО (ООС), які потребують піклування та через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів;
 • Сприяння в організації оздоровлення дітей та підлітків, постраждалих від бойових дій на території України;
 • Сприяння в психосоціальному супроводі дітей зі сходу України в умовах рекреаційної реабілітації;
 • Здійснення іншої благодійної діяльності в інтересах суспільства та/або окремих категорій громадян;
 • Сприяння розвитку міжнародних відносин, взаємозв’язків та співробітництва з громадськими та благодійними організаціями, іншими фундаціями і фізичними особами в Україні та за її межами, вивчення їх досвіду, обмін досвідом;

Офіційна інформація про юридичну особу:

Ідентифікаційний код юридичної особи 43370024

Місцезнаходження юридичної особи 01001, Україна, м.Київ, ПРОВУЛОК МУЗЕЙНИЙ, будинок 6, ПОВЕРХ 3.

Ознака неприбутковості – 0036 – благодійні організації

Код КВЕД 88.99 (надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н. в. і. у. (основний)

Місія/Візія/Цінності

 • МІСІЯ Центру ЯРМІЗ

  Трансформація ветеранів/ветеранок АТО/ООС та їх родин у рушійну силу побудови здорового, конструктивного, грамотного, стабільного суспільства в Україні та Європі шляхом створення платформи для об’єднання усіх зацікавлених сторін.

 • ВІЗІЯ Центру ЯРМІЗ

  ЯРМІЗ Центр – це платформа для збору, розробки та поширення найкращих практик у сфері здоров’я, реадаптації та благополуччя постраждалих від військового конфлікту на Сході України задля гармонії та соціальної згуртованості суспільства.

 • Наші цінності:

  – Безпека – Душевний комфорт – Свобода вибору – Сенс – Справедливість – Толерантність – Розвивати та розвиватись – Дотичність до змін.

 • Наші принципи:

  – Чесність – Відповідальність – Фаховість – Толерантність – Взаємодопомога – Співробітництво – Родинний підхід.

 • Хто може користуватися послугами та брати участь в програмах Центру:

  – учасники та учасниці бойових дій незалежно від офіційного статусу;

  – сім’ї ветеранів антитерористичної операції (АТО) та ООС;

  – родини загиблих учасників бойових дій;

  – сім’ї військовослужбовців, які є УБД;

  – спеціалісти підтримуючих професій: психологи, соціальні працівники, тренери;

  – громадські/благодійні організації, які надають допомогу ветеранам АТО / АТО та їхнім родинам.

  – ветеранські ГО, об’єднання родин та матерів ветеранів АТО/ООС.

Стратегія

Стратегія розвитку Центру ЯРМІЗ була сформована з метою реалізації місії та візії Центру, на основі ціннісних орієнтирів та принципів.

Ключовою цінністю у системі реінтеграції ми визначаємо стан благополуччя ветерана та його родини. Відповідно стратегічними векторами є програмна та проєктна діяльність у напрямку досягнення фізичного, психологічного, економічного, соціального та духовного благополуччя.

 

Стратегічні напрямки діяльності

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення фізичного благополуччя ветеранів/ветеранок та членів їх родин полягає у пропагуванні здорового способу життя та застосуванні фізичних активностей і природних факторів, які у комплексному процесі сприяють відновленню та покращенню здоров’я та працездатності.

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення психологічного благополуччя ветеранів/ветеранок та членів їх родин полягає у формуванні, застосуванні та пропагуванні підходів та заходів спрямованих на покращення, відновлення, корекцію ментального здоров’я, емоційної рівноваги, створення умов для розвитку та утвердження гармонійної особистості.

 

Даний напрямок передбачає:

 • зняття психоемоційної напруги, дратівливості, страху, профілактику саморуйнівної поведінки та інших психологічних проблем за допомогою різноманітних комплексних впливів (впровадження роботи peer-to-peer консультування, організація груп взаємопідтримки та взаємодопомоги, групова робота з психологом, індивідуальна робота з психологом, арт-терапія).
 • гармонізацію сімейних стосунків (зміну особистісного сприймання людиною домашнього простору для забезпечення безперешкодної і повноправної участі в житті сімʼї, психологічну допомогу членам сімʼї, адаптацію членів родини до умов співжиття і взаємодії з ветераном/ветеранкою АТО/ООС).
 • налагодження комунікації з міжнародними фахівцями, профільними організаціями; партнерство у спільних проектах.

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення економічного благополуччя, як основоположного для розвитку суспільства, полягає у наданні послуг, спрямованих на покращення економічної спроможності, професійної незалежності та фінансової грамотності, зокрема покращення економічної свідомості громадян, їх матеріальної зацікавленості у результатах своєї діяльності та розвитку творчих здібностей.

Проєктна діяльність Центру ЯРМІЗ у цьому напрямку фокусується на таких компонентах, як:

  • Профорієнтація
  • Працевлаштування та самозайнятість
  • Шлях побудови кар’єри
  • Підприємництво
  • Фінансова грамотність
  • Цифровізація
  • Креативне мислення

Робота Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення соціального благополуччя спрямована на відновлення основних соціальних функцій, покращення взаємовідносин між різними соціальними групами, задоволення соціальних потреб, адвокацію прав та інтересів ветеранської спільноти. Саме ступінь задоволення цих потреб визначає рівень життя людини, сім’ї, соціальної групи та суспільства в цілому.

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку духовного благополуччя стосується відносин людей з приводу їх духовних цінностей, моральних норм поведінки, культури, громадянської позиції, захисту навколишнього середовища, екологічної відповідальності. Система заходів у цьому напрямку спрямована на формування громадської активності та відповідальності, цілеспрямованості, здатності впливати на рішення місцевої/регіональної/державної влади, на відновлення відчуття приналежності до родини, громади, суспільства.

Метою даного напрямку є створення умов для сприяння творчій активності відвідувачів, пропагування збереження безцінної культурно-духовної спадщини українського народу, в тому числі вшанування пам’яті героїв та патріотичному вихованню молоді, розвитку національної ідентичності.

Директор

Євгенія Губська

Євгенія Губська

Менеджер реалізації

Світлана Бойко

Світлана Бойко

Інструктор з крав-маги, ветеран

Юрій Танієв

Юрій Танієв

Олена Кошелєва

Олена Кошелєва
Комунікаційний менеджер, ветеранка

Галина Сернівка

Галина Сернівка
Проєктний менеджер, ветеранка

Леонід Лавринчук

Леонід Лавринчук
Інструктор тренажерної зали, ветеран

Валентина Тарасенко

Валентина Тарасенко
Проєктний менеджер

 

Ігор Гончаренко

Ігор Гончаренко
Інструктор тренажерної зали, ветеран

Марина Сириця

Марина Сириця
Сімейний психолог

Олександр Соколівський

Олександр Соколівський
Масажист

Ганна Лаврус

Ганна Лаврус
Тренер з аргентинського танго

Валентина Тарасенко

Ігор Гончаренко

Марина Сириця

Олександр Соколівський

Ганна Лаврус

Галерея

 

 •  

ЗМІ про нас

Контакти

Адреса

01001, Україна, м.Київ, пров. Музейний, буд.6, поверх 3

Графік роботи

Пн-Cб  10:00 – 21:00


Нд – Вихідний

Зв’язок з нами

Телефон: +380 738 911 450
Email: info@yarmiz.org.ua