Сфера діяльності Центру ЯРМІЗ – психологічна, соціальна допомога учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членів їх родин та родин, котрі зазнали втрат, на шляху до реінтеграції та повернення до цивільного життя.

Слово «Ярміз», «ярміс», у перекладі з діалектичного, означає Вихід (можливість, спосіб вийти зі складного, загрозливого становища), давати лад, порятунок. Вихід із скрутного становища. 

Центр ЯРМІЗ було започатковано наприкінці 2019 року за ініціативи ветеранів та волонтерів, волонтера Всеукраїнського Благодійного фонду «Сестри Перемоги». До складу основної команди входять ветеранки АТО та члени родин учасників бойових дій. В спортивному напрямку Центру задіяні ветерани та волонтери; у психологічному напрямку військові психологи, які працюють з цільовою аудиторією з 2014 року.

 

 

 • Згідно із Статутом організації, основними завданнями Центру ЯРМІЗ є:
 • Сприяння у наданні психологічної, соціальної, гуманітарної допомоги учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членам їх родин та родин, котрі зазнали втрат;
 • Сприяння розвитку міжнародних відносин, взаємозв’язків та співробітництва з громадськими та благодійними організаціями, іншими фундаціями і фізичними особами в Україні та за її межами, вивчення їх досвіду, обмін досвідом;

Офіційна інформація про юридичну особу:

Ідентифікаційний код юридичної особи 43370024

Ознака неприбутковості – 0036 – благодійні організації

Код КВЕД 88.99 (надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н. в. і. у. (основний)

Місія/Візія/Цінності

 • МІСІЯ Центру ЯРМІЗ

  Трансформація ветеранів/ветеранок та їх родин у рушійну силу побудови здорового, конструктивного, грамотного, стабільного суспільства в Україні та Європі шляхом створення платформи для об’єднання усіх зацікавлених сторін.

 • ВІЗІЯ Центру ЯРМІЗ

  ЯРМІЗ Центр – це платформа для збору, розробки та поширення найкращих практик у сфері здоров’я, реадаптації та благополуччя постраждалих від військового конфлікту на Сході України задля гармонії та соціальної згуртованості суспільства.

 • Наші цінності:

  – Безпека – Душевний комфорт – Свобода вибору – Сенс – Справедливість – Толерантність – Розвивати та розвиватись – Дотичність до змін.

 • Наші принципи:

  – Чесність – Відповідальність – Фаховість – Толерантність – Взаємодопомога – Співробітництво – Родинний підхід.

 • Хто може користуватися послугами та брати участь в програмах Центру:

  – учасники та учасниці бойових дій незалежно від офіційного статусу;

  – сім’ї військовослужбовців учасників бойових дій, ветеранів та ветеранок;

  – спеціалісти підтримуючих професій: психологи;

  – громадські/благодійні організації, які надають допомогу ветеранам, ветранкам та їхнім родинам.

  – ветеранські ГО.

Стратегія

Стратегія розвитку Центру ЯРМІЗ була сформована з метою реалізації місії та візії Центру, на основі ціннісних орієнтирів та принципів.

Ключовою цінністю у системі реінтеграції ми визначаємо стан благополуччя ветерана та його родини.

Стратегічний напрямок діяльності

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення психологічного благополуччя ветеранів/ветеранок та членів їх родин полягає у формуванні, застосуванні та пропагуванні підходів та заходів спрямованих на покращення, відновлення, корекцію ментального здоров’я, емоційної рівноваги, створення умов для розвитку та утвердження гармонійної особистості.

 

Даний напрямок передбачає:

 • зняття психоемоційної напруги, дратівливості, страху, профілактику саморуйнівної поведінки та інших психологічних проблем за допомогою різноманітних комплексних впливів (впровадження роботи peer-to-peer консультування, організація груп взаємопідтримки та взаємодопомоги, групова робота з психологом, індивідуальна робота з психологом, арт-терапія).
 • гармонізацію сімейних стосунків (зміну особистісного сприймання людиною домашнього простору для забезпечення безперешкодної і повноправної участі в житті сімʼї, психологічну допомогу членам сімʼї, адаптацію членів родини до умов співжиття і взаємодії з ветераном/ветеранкою).
 • налагодження комунікації з міжнародними фахівцями, профільними організаціями; партнерство у спільних проектах.
 •  

Валентина Тарасенко

Ігор Гончаренко

Марина Сириця

 

 


Зв’язок з нами
+380 738 911 450

Email: info@yarmiz.org.ua