Сфера діяльності Центру ЯРМІЗ – психологічна, соціальна допомога учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членів їх родин та родин, котрі зазнали втрат, на шляху до реінтеграції та повернення до цивільного життя.

Слово «Ярміз», «ярміс», у перекладі з діалектичного, означає Вихід (можливість, спосіб вийти зі складного, загрозливого становища), давати лад, порятунок. Вихід із скрутного становища. 

Центр ЯРМІЗ було започатковано наприкінці 2019 року за ініціативи ветеранів та волонтерів, волонтера Всеукраїнського Благодійного фонду «Сестри Перемоги». До складу основної команди входять ветеранки АТО та члени родин учасників бойових дій. В спортивному напрямку Центру задіяні ветерани та волонтери; у психологічному напрямку військові психологи, які працюють з цільовою аудиторією з 2014 року.

 

 

 • Згідно із Статутом організації, основними завданнями Центру ЯРМІЗ є:
 • Сприяння у наданні психологічної, соціальної, гуманітарної допомоги учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО (ООС), військовослужбовців Збройних сил України, а також членам їх родин та родин, котрі зазнали втрат;
 • Сприяння реабілітації постраждалих від бойових дій, збройних конфліктів на території України, а також надання допомоги особам, які через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів.
 • Сприяння соціальної реабілітації малозабезпечених, безробітних інвалідів бойових дій із числа учасників АТО (ООС), які потребують піклування та через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів;
 • Сприяння в організації оздоровлення дітей та підлітків, постраждалих від бойових дій на території України;
 • Сприяння в психосоціальному супроводі дітей зі сходу України в умовах рекреаційної реабілітації;
 • Здійснення іншої благодійної діяльності в інтересах суспільства та/або окремих категорій громадян;
 • Сприяння розвитку міжнародних відносин, взаємозв’язків та співробітництва з громадськими та благодійними організаціями, іншими фундаціями і фізичними особами в Україні та за її межами, вивчення їх досвіду, обмін досвідом;

Офіційна інформація про юридичну особу:

Ідентифікаційний код юридичної особи 43370024

Ознака неприбутковості – 0036 – благодійні організації

Код КВЕД 88.99 (надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н. в. і. у. (основний)

Місія/Візія/Цінності

 • МІСІЯ Центру ЯРМІЗ

  Трансформація ветеранів/ветеранок та їх родин у рушійну силу побудови здорового, конструктивного, грамотного, стабільного суспільства в Україні та Європі шляхом створення платформи для об’єднання усіх зацікавлених сторін.

 • ВІЗІЯ Центру ЯРМІЗ

  ЯРМІЗ Центр – це платформа для збору, розробки та поширення найкращих практик у сфері здоров’я, реадаптації та благополуччя постраждалих від військового конфлікту на Сході України задля гармонії та соціальної згуртованості суспільства.

 • Наші цінності:

  – Безпека – Душевний комфорт – Свобода вибору – Сенс – Справедливість – Толерантність – Розвивати та розвиватись – Дотичність до змін.

 • Наші принципи:

  – Чесність – Відповідальність – Фаховість – Толерантність – Взаємодопомога – Співробітництво – Родинний підхід.

 • Хто може користуватися послугами та брати участь в програмах Центру:

  – учасники та учасниці бойових дій незалежно від офіційного статусу;

  – сім’ї ветеранів антитерористичної операції (АТО) та ООС;

  – родини загиблих учасників бойових дій;

  – сім’ї військовослужбовців, які є УБД;

  – спеціалісти підтримуючих професій: психологи, соціальні працівники, тренери;

  – громадські/благодійні організації, які надають допомогу ветеранам АТО / АТО та їхнім родинам.

  – ветеранські ГО, об’єднання родин та матерів ветеранів АТО/ООС.

Стратегія

Стратегія розвитку Центру ЯРМІЗ була сформована з метою реалізації місії та візії Центру, на основі ціннісних орієнтирів та принципів.

Ключовою цінністю у системі реінтеграції ми визначаємо стан благополуччя ветерана та його родини. Відповідно стратегічними векторами є програмна та проєктна діяльність у напрямку досягнення фізичного, психологічного, економічного, соціального та духовного благополуччя.

 

Стратегічні напрямки діяльності

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення психологічного благополуччя ветеранів/ветеранок та членів їх родин полягає у формуванні, застосуванні та пропагуванні підходів та заходів спрямованих на покращення, відновлення, корекцію ментального здоров’я, емоційної рівноваги, створення умов для розвитку та утвердження гармонійної особистості.

 

Даний напрямок передбачає:

 • зняття психоемоційної напруги, дратівливості, страху, профілактику саморуйнівної поведінки та інших психологічних проблем за допомогою різноманітних комплексних впливів (впровадження роботи peer-to-peer консультування, організація груп взаємопідтримки та взаємодопомоги, групова робота з психологом, індивідуальна робота з психологом, арт-терапія).
 • гармонізацію сімейних стосунків (зміну особистісного сприймання людиною домашнього простору для забезпечення безперешкодної і повноправної участі в житті сімʼї, психологічну допомогу членам сімʼї, адаптацію членів родини до умов співжиття і взаємодії з ветераном/ветеранкою АТО/ООС).
 • налагодження комунікації з міжнародними фахівцями, профільними організаціями; партнерство у спільних проектах.
 •  

Робота Центру ЯРМІЗ у напрямку досягнення соціального благополуччя спрямована на відновлення основних соціальних функцій, покращення взаємовідносин між різними соціальними групами, задоволення соціальних потреб, адвокацію прав та інтересів ветеранської спільноти. Саме ступінь задоволення цих потреб визначає рівень життя людини, сім’ї, соціальної групи та суспільства в цілому.

Діяльність Центру ЯРМІЗ у напрямку духовного благополуччя стосується відносин людей з приводу їх духовних цінностей, моральних норм поведінки, культури, громадянської позиції, захисту навколишнього середовища, екологічної відповідальності. Система заходів у цьому напрямку спрямована на формування громадської активності та відповідальності, цілеспрямованості, здатності впливати на рішення місцевої/регіональної/державної влади, на відновлення відчуття приналежності до родини, громади, суспільства.

Метою даного напрямку є створення умов для сприяння творчій активності відвідувачів, пропагування збереження безцінної культурно-духовної спадщини українського народу, в тому числі вшанування пам’яті героїв та патріотичному вихованню молоді, розвитку національної ідентичності.

Валентина Тарасенко

Ігор Гончаренко

Марина Сириця

 

 


Зв’язок з нами
+380 738 911 450

Email: info@yarmiz.org.ua