Yarmiz

Проєкт реалізується за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах програми «Соціальний капітал» (конкурс «Культура. Спільнота. Угода діє з 21.07. 2021 по 01.04.2022 рр.).

Для втілення ідеї першим етапом була проведена краудфандигова кампанія на платформі Спільнокошт. Завдяки нашим доброчинцям вдалося зібрати більше запланованої суми – 199 800 грн. з очікуваних 199 115 грн. Додаткову суму 199 115 грн. надав Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом.

Мовний центр «Діалог» – це більше ніж вивчення мов та лекції з етнології. Це місце зустрічі культур, простір знайомства та вивчення традицій, історії, ремесел європейських народів. Мовне розмаїття – це інструмент досягнення більшого міжкультурного розуміння та ключовий елемент багатства культурної спадщини європейського континенту.

Як зазначено у проєкті Концепції нової національної культурної політики України, культура визнається як важливий інструмент розвитку, примирення та консолідації зусиль усіх суспільних груп і всіх спільнот.

ЩО МИ РОБИМО?

Співаємо – вчимося – єднаємось! Сприяємо європейській інтеграції України, покращенню міжкультурних компетентностей ветеранів через популяризацію вивчення української та іноземних мов й культуру упродовж життя.

Сприяємо налагодженню міжкультурних зв’язків, усвідомленню громадянської ідентичності та покращенню згуртованості суспільства.

Зміцнюємо позитивний образ ветерана як лідера соціальних змін, носія європейських цінностей.

Привертаємо увагу до мовного і культурного різноманіття Європи, яке варто підтримувати, розвиваючи мовні навички.

Демонструємо суспільству важливість ролі ветеранської спільноти як рушійної сили на шляху європейської інтеграції України.

ЯК МИ ЦЕ РОБИМО?

Серед заходів проєкту заплановані 4 місячні курси української та англійської мов, курс вокалу та ритміки, курс вивчення мов за інноваційною методикою «караоке-чант». Цей метод передбачає розкладання пісні на слова та фрази, прописання транскрипцій, формування каталогів пісень з транскрипціями для подальшого виконання під караоке. Для занять буде придбане відповідне обладнання та облаштоване приміщення, яке в подальшому буде використовуватись і для навчальних цілей, і для родинних пісенних заходів.

Викладачами запрошені:

– завідувачка кафедри української мови та літератури Національного авіаційного університету, кандидат філологічних наук Світлана Литвинська;

– викладач англійської мови з 20-річним досвідом Євген Іванов;

– викладачка вокалу та ритміки, а також інноваційної методики засвоєння розмовної мови через спів «караоке-чант» Заслужена артистка України, педагог, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Тетяна Кисляк.

У плані заходів проєкту передбачено лекторій (6 лекцій) з європейської етнології. Розмовлятимемо про соціальну згуртованість, ідентичність, різноманіття, толерантність, діалог та ін.

Кульмінацією проєкту стане проведення першого Ветеранського фестивалю «Квітка ЯРМІЗ». Захід включатиме концерт з виконання пісень українською, англійською, кримськотатарською та іншими мовами, вивченими за методом «караоке-чанту»; дегустацію страв європейських кухонь; співочий телеміст з європейськими країнами; виставку робіт ремісників; освітні та нетворкінг майданчики тощо.

ЯКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ОЧІКУЄМО

– курс англійської мови рівня Elementary (A1)-рівень;

– курс української мови;

– серія занять методу караоке-чант та вокалу і ритміки;

– лекторії європейської етнології;

– проведення першого Ветеранського фестивалю «Квітка ЯРМІЗ» до Європейського дня мов 26 вересня 2021 року.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

Ми вважаємо знання мов потужним засобом інтеграції в іншу культуру та дієвим інструментом міжкультурного розуміння.

Вивчення мов у пісенній формі («караоке-чант») знімає напругу, прискорює засвоєння вимови, мелодики мови, збільшує словниковий запас, закріплює правильну артикуляцію та наголоси і… приносить задоволення від самого процесу навчання!

Щиро дякуємо всім доброчинцям, які відгукнулись на наш запит. Адже саме завдяки вам Ветеранський мовний центр «Діалог» з ідеї перетворився на реальність! Передбачені проєктом культурні заходи сприяють згуртованості як поміж самими ветеранами, так і між ветеранами та суспільством в цілому.

«EU4USociety» – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.