Поради з облаштування побуту родинам людей, які втратили зір

Олеся Перепеченко – тифлопедагог та реабілітолог, виконавчий директор громадської спілки «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору “Сучасний погляд”.
🦯Утрата зору в дорослому віці є складним явищем, яке змінює життя людини та її близьких. Важливо допомагати обом сторонам швидше пристосуватись до життя в нових умовах.
Прості поради та правила можуть допомогти у побуті та суттєво покращити якість вашого життя. Як не парадоксально це може звучати, рідним та близьким треба знизити гіперопіку незрячої людини – краще допомогти їй проявити себе та стати самостійним! Ця елементарна порада є складною у застосуванні, але запевняю, що її виконання зумовить повноцінність вашого життя.
Іноді родичі недооцінюють можливості незрячого: прагнуть захистити його від усіляких домашніх справ, беручи весь клопіт на себе. Надайте незрячому можливість проявити себе. Практичні навички у незрячих формуються за активної роботи мозку – через мислення, увагу та пам’ять. Адаптація незрячого до світу та способу життя зрячих можлива лише тоді, коли між ними є розуміння та допомога з боку інших, яка сприяє самостійності та свободі.
Ознайомитись з правилами облаштування приміщення, в якій живе незряча людина, з навичками орієнтування в просторі, використанням білої тростини, пристроїв для приготування їжі, корисних додатків, з правилами супроводу незрячих в транспорті та приміщеннях можна в ПРАКТИЧНИЙ ДОВІДНИК ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЦИВІЛЬНИХ ТА ВІЙСЬКОВИХ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ІНВАЛІДНІСТЬ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ, створеному за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження”.
Для задоволення потреб людей з різними нозологіями було додатково створено версії шрифтами 12 та 16, і відповідною кольоровою гамою.