Стартувало навчання командирів і сержантів з окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького, за програмою «Забезпечення складових психічного здоров’я військовослужбовців» в рамках проєкту «Формування системи психологічного супроводу захисників та їхніх родин як запорука стійкості громади».
Вкрай важливо, аби психологічний супровід військовослужбовців починався вже, під час несення служби. Саме тому перший модуль навчального процесу був присвячений темі «Роль та значення психологічного супроводу під час і після служби».
Тренери-психологи Центру «Ярміз» Марина Сириця та Ольга Кухарук говорили про те, як змінюються світогляди військових під час участі в бойових діях, філософія життя, міжособистісні стосунки, про бойовий розум, опираючись на модель Полівагальної теорії Стівена Порджеса.
Все це складає основу резильєнтності, відновлення та є підгрунтям для власної мотивації змін. Адже одна з ключових цілей проєкту – сприяти формуванню культури обізнаності та системного підходу в питаннях психологічного супроводу під час служби з фокусом на резильєнтність та постдосвідне зростання.
Після теоретичної частини командири та сержанти будуть відпрацьовувати практичні заняття. Основною задачею першої зустрічі було знайомство з собою та своїми тілесними реакціями. Під час першого модуля, психологи-тренери використовували техніки усвідомлення – майндфулнес для військових, тілесні техніки саморегуляції та управлінням стресом.
Проєкт впроваджується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».