2022-й, який змінив плани кожного.
Чому ми навчились, що втілили.
Разом з командою бізнес тренерів ветеранські родини підготували до захисту 21 проєкт сімейного підприємства під ключ у рамках проєкту «Сім’я лідер – цінності для передачі поколінням» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні (British Embassy Kyiv). Але замість захисту проєктів перед інвесторами 26-27 лютого, з 24 лютого наші відвідувачі, наші друзі, як і у 2014-му, стали на захист країни.
Великі випробування поставили нові завдання перед кожним.
З лютого ми тримали свій гуманітарний стрій і зосередились на підготовці та підвищенні кваліфікації психологів різних напрямків.
У проєкті «Право бути щасливими», завдяки підтримці European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” підготували групу психологів для роботи з дітьми та батьками, які зазнали жахіть війни та почали проводити психосоціальну підтримку родин.
Як результат, були створені Пам’ятка для батьків https://yarmiz.org.ua/ua/pamyatka/ і Методичні рекомендації для фахівців https://yarmiz.org.ua/ua/metodichni/.
У проєкті «5 кроків формування резільєнтності. Для тих хто чекає» група сімейних психологів отримала навички психологічного супроводу родин військовослужбовців та людей, рідні яких залишаються на окупованих територіях і відпрацьовують програму, проводячи групи.
Завдяки підтримці – FES-Ukraine ми також провели серію тренінгів та навчань для офіцерів з МПЗ та офіцерів-психологів, на яких відпрацьовувалися теми бойового мислення, бойових психічних травм, діагностичних інструментів, особливостей супроводу діючих військовослужбовців, повернення та адаптації до мирного життя.
Підтримка Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні надала можливість не тільки підготувати теоретично і відпрацювати практично знання та навички цивільних та військових психологів, а й провести соціологічне дослідження «Роль ветеранської спільноти у розбудові демократичного суспільства», одне з останніх до великої агресії: https://yarmiz.org.ua/…/%d0%b4%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%96…/.
Завершився рік дискусією «Інклюзивне суспільство в Україні. Шлях людини з інвалідністю внаслідок війни до самостійного життя. Роль і задача кожного», на якій обговорювались питання реабілітації та підтримки людей, які отримали інвалідність внаслідок воєнних дій та запровадження інклюзивної культури та цінностей інклюзивного суспільства в Україні на всіх рівнях: держава, громада, громадський сектор, бізнес, кожен громадянин: https://youtu.be/7o24_auVt_g
Результатами проєкту «Інклюзивне суспільство в Україні. Довідник практичних рекомендацій», за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” створені дві книги Довідника практичних рекомендацій, які містять поради фізіотерапевтів, реабілітологів, ерготерапевтів та психолога для людей з ампутованою кінцівкою, людей з порушенням зору, людей з порушенням слуху та їхніх родин, а також важливу юридичну інформацію для всіх, хто отримав інвалідність внаслідок війни:
https://drive.google.com/…/1hIvuN969KGUwgvv0UYFpkOA55v1…
Зверніть увагу! Ми надаємо психологічну підтримку військовослужбовцям, ветеранам, членам родин групою психологів різних спеціалізацій. Звертайтесь до нас коли потрібна допомога, ми на зв’язку. РЕЄСТРАЦІЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЇ: https://cutt.ly/hNA0lLN
Наступного року знов буде напружена робота, нові задачі та рішення! Діємо, перемагаємо разом!
Дякуємо захисникам та захисницям!
Пам’ятаємо ціну свободи та волі!
Слава Україні! Героям слава!