19 жовтня 2022 року в Медіацентрі Україна – Укрінформ презентували результати втілення авторської програми з психосоціального супроводу родин, постраждалих від війни та продуктів проєкту:
– Методичні рекомендацій для фахівців «Психосоціальна підтримка підлітків, що пережили страхіття війни» (завантажити Метод.рекомендації для фахівців)
– Пам’ятки для батьків «Як налагодити комунікацію з дитиною, що постраждала внаслідок війни» для дітей різних вікових категорій: 9-12, 13-15 та 16-17 років (завантажити Памятка-для-батьків)
Проєкт «Право бути щасливими» реалізується Благодійною організацією «БФ «Центр реадаптації та реабілітації «ЯРМІЗ» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Метою проєкту є побудова плану відновлення стану благополуччя у дітей та батьків, які зазнали страхіть війни, шляхом впровадження упродовж червня– жовтня 2022 року унікального комплексу програм Ольги Плетки «Діти України»: «В обіймах життя» для дорослих та корекційно-відновлюваної програми «Пізнаю себе та світ навколо» для підлітків 13-15 років м.Києва та області, а також ВПО.
Програми рецензовані Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України та рекомендовані для застосування в освітніх закладах.
Результати проєкту:
- 10 психологів пройшли навчальний курс за авторською Програмою відновлення «Пізнаю себе та світ навколо» для роботи з травмою.
- 10 дітей віком 13-15 років одержали техніки зцілення, самодопомоги, навчилися стабілізації свого стану.
- 10 дорослих здобули знання щодо природи психологічної травми, навчилися опановувати себе, допомагати іншим та розуміти стани власних дітей.
- Продуктами проєкту стали Пам’ятка для батьків «Як налагодити комунікацію з дитиною, що постраждала внаслідок війни»; Методичниі рекомендацій для фахівців «Психосоціальна підтримка дітей, що пережили страхіття війни».
Повний запис прес-конференції можна подивитись за посиланнями:
Українською: https://youtu.be/5WRtJiQjX-g
Англійською: https://youtu.be/PkIqKwleQY0
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу»