Делегація на чолі Єврокомісарки з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон завітала до «ЯРМІЗ»

У вівторок, 2 серпня, представники ЄС на чолі з Євромісаркою із внутрішніх справ Ілвою Йоганссон зустрілися із учасниками проєкту «Право бути щасливими», який реалізується за підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд «Відродження».

У заході також взяв участь виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Пані Йоганссон наголосила на важливості діяльності, яку проводить «ЯРМІЗ» та суспільство в цілому. Єврокомісарка поцікавилася у присутніх про поточні потреби та як українці підходять до вирішення питань, пов’язаних із цими потребами:
«Мета нашого перебування тут, в Україні – вивчити, яким чином Європейський Союз якнайкраще може надавати допомогу звичайним українським громадянам, українському суспільству, органам влади та Україні в цілому із тим, щоб громадяни, які залишилися тут, в Україні, й ті, хто був змушений покинути Україну і виїхати до ЄС повертатися до якомога нормальнішого життя», – розповіла Ілва Йоганссон.

Заступник директора Центру реадаптації та реабілітації «ЯРМІЗ» Світлана Бойко показала гуманітарний штаб «ЯРМІЗ», організований під час повномасштабного вторгнення, ознайомила присутніх з програмами закладу і планами на майбутнє, а також подякувала Єврокомісарці за підтримку Центру та його проєктів: «Висловлюємо величезну подяку від імені усієї команди та великої родини відвідувачів Центру «ЯРМІЗ». Дякуємо Вам та у Вашій особі всім країнам Європейського Союзу за підтримку діяльності Центру і всього українського народу у його боротьбі за демократичні права, свободу, незалежність, а також та за допомогу цивільному населенню, в тому числі дітям», – звернулася Світлана Бойко до пані Йоганссон.

Пані Ілва Йоганссон зацікавилася й тренінгом «Просто врятуй життя» з медичної допомоги для цивільного населення, організованого ветеранкою, волонтеркою центру Оленою Кошелєвою.
«Для мене емоційно і персонально цікаво було побачити тренінг з першої допомоги при травмах, оскільки для мене це був певний досвід повернення в минуле. Коли я була молодою, я також працювала як інструктор надання першої медичної допомоги на курсах Червоного Хреста. Штучна кров, рани, всі ці засоби трохи повернули мене в юність», – поділилася враженнями від побаченого пані Ілва.

 

Тренерка проєкту «Право бути щасливими» Ольга Плетка розповіла про особливості роботи за програмою «Діти України», розробленої для допомоги дітям та дорослим, постраждалим внаслідок війни.

Психологи та родини-учасники проєкту «Право бути щасливими» поділилися з пані Йоганссон своїми історіями. Зокрема психологиня Світлана Пасова, яка навчалася за програмою проєкту, розповіла як рятувала рідних від війни, тікаючи до Польщі та Чехії. Жінка зазначила, що процедура адаптації була доволі швидкою. На що пані Ілва позитивно відреагувала, адже перебувала у витоків налагодження цього механізму:
«Ця інформація дуже корисна для мене, оскілки я була у Європейському Союзі однією з тих, хто активував цей механізм тимчасового захисту. Він існує вже понад 20 років, але раніше ніколи не використовувався. Головна ідея цього механізму полягає у тому, що він має бути легким, простим і має швидко забезпечити законні підстави перебування на території. І мені приємно чути, що ця процедура була принаймні легкою і швидкою у Чехії».

Під час офіційної зустрічі до пані Комісарки звернулася мати захисника, який перебував в Оленівці. Вона попросила від імені всіх, хто чекає своїх рідних із полону, не забувати про звірства російських окупантів та терористичний акт в Оленівці.

Пані Ілва Йоганссон уважно вислухала кожного та подякувала присутнім за пророблену роботу.
Сподіваємося на подальшу співпрацю з втілення пріоритетних напрямків та відстоювання європейських цінностей в Україні.